16. listopad 2022

Konzultace PIC a Spectoda aneb Od podpatků k oslňujícímu startupu

V Podnikatelském a inovačním centru hlavního města Prahy nabízíme kromě řady velmi zajímavých akcí také bezplatné byznys poradenství. V jeho rámci pomáháme s byznys plány, podnikovými financemi, právními záležitostmi nebo marketingem. S jedním ze startupů, které poradenstvím prošly, jste se mohli setkat na letošní podzimní Startup Night.

Spectoda, tým lidí, jejichž nadšením se stala práce se světlem, posouvá možnosti toho, co s ním je možné vytvořit. Pojďme si nyní s Annou Veselou, CEO a spoluzakladatelkou firmy, přiblížit, jak vypadaly začátky podnikání a kam Spectodu posunulo naše poradenství.

„Všechno začalo v roce 2019 projektem Nyxies, interaktivními svítícími botami pro pole dance tanečnice. Po ročním vývoji přišla pandemie a lockdown a my jsme museli nutně změnit nejen byznys model, ale i cílovou skupinu,“  vysvětluje Anna. Následovala tedy validace produktu, díky které Anna a Matěj Suchánek, CTO a spoluzakladatel Spectody, zjistili, že jejich světelný systém má daleko větší hodnotu než samotné boty. Díky tomu vznikl v říjnu 2020 projekt Spectoda (dříve Tangle). Na otázku, jak se mu dařilo, Anna odpovídá: „S Matějem jsme již tehdy se startupy a byznys scénou měli nějaké zkušenosti, ale i přesto jsme cítili, že potřebujeme pomoct. A pak nás jeden kamarád odkázal právě na PIC.“

Tak přišli Anna s Matějem k nám do Škodova paláce a po úvodní schůzce s Anetou Bednářovou, programovou manažerkou PIC, se spojili s byznys konzultantem Pavlem Jeřábkem. A tak začala  jejich série konzultací u nás v PIC. „V průběhu několika měsíců jsme se v pravidelných intervalech scházeli. Pavel nám velmi pomohl, jelikož konzultace s ním probíhaly v přátelském prostředí, ale zároveň se nebál nám upřímně říct, co děláme špatně a nasměrovat nás na tu správnou cestu. Nejprve nás nasměroval k ukotvení našeho byznys, protože do té doby jsme prakticky cílili na celý trh. Následně nám doporučil rozvoj vnitřního managementu, a tak se náš tým postupem času rozrostl na patnáct členů včetně čtyřnohého Happiness Managera. Právě díky tomuto jsme se hnuli z místa. Dalším příjemným bonusem byla možnost networkingu, který probíhal na různých akcích PIC,“ vzpomíná Anna.

Z Tangle se následně stal startup Spectoda. Dnes si můžete pořídit například chytrou domácí lampu NARA, která ještě donedávna zdobila PIC, a nastavit si doma příjemnou atmosféru, případně využít jejich technologií při tvorbě projektů a pořádání akcí. To vše a mnohem více umožňuje právě  Spectodou vytvořený komunikační protokol, který posunuje  možnosti práce se světlem a jeho ovládáním na novou úroveň.

Dělá nám radost, že můžeme posouvat vaše nápady a projekty zase o kousek dále. Neváhejte tedy a přijďte k nám do PIC využít bezplatných konzultací stejně tak jako Spectoda. Dveře u nás máte vždy otevřené a rádi vám uděláme i kafe nebo čaj. Pokud vás konzultace zaujaly, přečtěte si více zde.

Zůstaňte s námi ve spojení

Máme přehled o inovacích, mějte ho i Vy! Napíšeme Vám jednou za měsíc to, co by Vám nemělo ujít.

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA od společnosti Google a platí následující ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací