Women in Business - Czech and Israeli Top Inspiration

date_23/11
time_16:00 - 18:30
location_PIC, Charvátova 6, Praha
Women in Business - Czech and Israeli Top Inspiration

Zastoupení žen jak v podnikovém, tak vědeckém sektoru je aktuální téma dnešních dnů. V technických oborech je na mezinárodní úrovni zastoupeno pouze kolem 17 procent žen. Tento trend se nicméně začíná v poslední době obracet a podíl žen v inovativním podnikání a startupech v ČR i v zahraničí se zvyšuje. A nutno dodat, že jsou úspěšné. Položíme si otázky, čím to je, jaké jsou podmínky žen podnikatelek v ČR a v Izraeli a budeme diskutovat například o tom, jak tyto podmínky ovlivňuje prostředí, situace v různých disciplínách i firemní kultura, jaké systémové nástroje v dané oblasti mohou fungovat a kam v těchto ohledech směřuje Izrael a Praha resp. Česká republika. 

Hlavním cílem akce je předat mezinárodní podnikatelské zkušenosti od mezinárodně známé izraelské zakladatelky startupu SafeUP, Nety Schreiber, která se s námi podělí o své zkušenosti s rozvojem podnikání v Izraeli, který je považován za jednu z nejinovativnějších zemí na světě s velmi pozitivním přístupem ke startupům. Neta Schreiber je v ČR mj. i z důvodu připomínky International Day for the Elimination of Violence against Women.

Řečníci:
» Neta Schreiber - zakladatelka a CEO, Safe UP
» Linda Štucbartová - členka Rady Česko-izraelské obchodní komory, zakladatelka společnosti Diversio
» Vanda Seidelová - zakladatelka a CEO, Twigsee

Moderátor:
» Miroslav Veselka  - RIS3 developer, Pražský inovační institut

Program:
16:00-16:15 - úvodní řeč Tomáše Lapáčka (ředitel Pražského inovačního institutu)
16:15-17:00 - hlavní panel s řečníky na téma Women in Business
17:00-17:45 - diskuze s řečníky, Q&A
17:45-18:30 -  volný a neformální networking

Celá akce se bude konat v angličtině

Akci organizuje Pražský inovační institut ve spolupráci s Velvyslanectvím státu Izrael v ČR a Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou

 

 

 

 

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. By using this site you agree to the use of cookies.
Close More info